požární hadice

Hasičský tábor

Důležité odkazy

Místo: Hřiště Slatinky

Cena: 2.100,-

V případě zrušení příměstských táborů z důvodů nařízení vlády kvůli pandemii Covid 19, Vám bude vrácena částka v plné výši.

Na táboře se kluci i holky všeho věku seznámí s požárním sportem, technickými dovednostmi hasičů, lekcí orientace a přežití v přírodě. Tábor bude probíhat na hřišti ve Slatinkách. V blízkosti hřiště se nachází les, kde bude pro děti připraven den plný her, legrace a zážitků. Vaše děti budou pod dohledem zkušených vedoucích, kteří studují na hasičské škole a působí v okolních sdruženích dobrovolných hasičů.

V průběhu týdne nás navštíví jeden člen hasičského sboru, který působí u profesionální hasičské jednotky v Prostějově.

Doporučený věk

6-12 let

Kapacita tábora

18 - 34

Datumy

1. turnus - 12. 7. – 16. 7. 2021

2. turnus - 19. 7. – 23. 7. 2021

Program

 

7:45 – 8:00 – Sraz na hřišti ve Slatinkách

8:15 – 9:15 – První lekce, která bude zaměřená na týmové hry

9:30 – Svačina

10:00 – 11:15 – Druhá lekce bude zaměřená na individuální dovednosti jednotlivců

12:00 – 14:00 – Oběd v hospodě U Zbrojnice. Polední klid bude v areálu hřiště, kde budou mimosportovní činnosti (kvízy, besedy, společenské hry…)

14:15 – 15:30 – Třetí trénink formou soutěží

15:45 – Krátké zhodnocení uplynulého dne a vyhlášení výherců soutěží

16:00 – 16:15 – Ukončení programu, děti čekají na příchod rodičů

Pondělí – Orientace v přírodě

Úterý – Požární ochrana / TFA

Středa – První pomoc, dopravní nehody, přežití v přírodě

Čtvrtek – Požární sport

Pátek – Závěrečné hry, branné cvičení s pokladem na konci

Program a časy jsou pouze orientační. Uprostřed týdne je naplánován výšlap na Kosíř a opékání buřtů. V případě špatného počasí je naplánován náhradní program v obecním domě.

Důležité informace

Jak se k nám dopravit?


Hasičský tábor bude probíhat na sportovním hřišti ve Slatinkách. Hřiště se nachází cca uprostřed vesnice viz mapa na stránkách. Je možné přijet autobusem, který jede směrem z Prostějova. Spoj z Olomouce je složitější. Je potřeba přesednout v Lutíně na autobus do Slatinek.
Jak to bude s jídlem a pitím?


Děti začínají svačinou, která bude nejčastěji ovoce (banán, jablko, nektarinka …). Na oběd se bude chodit do místní hospody U Zbrojnice. Na oběd děti dostanou vždy polévku, hlavní chod a pití. Po cestě na polední klid si děti mohou zastavit v tamějším obchodu, kde si děti mohou koupit něco na zub. !! Sladkosti už nezapadají do celkové ceny tábora, tudíž si je děti musí koupit za vlastní peníze!! Následně nás pak odpoledne čeká svačina. Na svačinu se bude podávat pečivo s pomazánkami, marmeládou nebo se šunkou a sýrem, popřípadě loupák nebo ovoce.

Během celého dne bude připravený barel se šťávou nebo vodou, který se bude v průběhu celého dne doplňovat.
Co si s sebou vzít?


Vždy oblečení podle aktuálního počasí (tepláky, kraťasy, tričko, mikinu a v případě špatného počasí šusťákovou bundu). Botasky na běhání a do přírody. Pokrývku hlavy (kšiltovku nebo klobouček), sluneční brýle. Vlastní flašku na pití! Dle uvážení rodičů drobné kapesné.
Co zahrnuje základní cena?


Základní cena zahrnuje pronájem hřiště a pomůcek, stravu s pitným režimem), triko s potiskem jména či přezdívky. Drobné odměny a sladkosti.
Kdo bude dohlížet na zdraví dětí?


Děti budou pod neustálým dohledem zkušených vedoucích, kteří mají praxi z dětských táborů. Vedoucí jsou proškoleni v oblasti zdravovědy a první pomoci.
Co raději nechat doma?


Nedoporučujeme dávat dětem drahou elektroniku, šperky či jiné vzácné věci. Může dojít k jejich ztrátě. Za případnou ztrátu či poškození nebereme odpovědnost.
Jak to bude s příjezdem a převzetím dětí?


První den bude možné přijet od 7:30 ráno, kde si od Vás převezmeme všechny potřebné dokumenty. Další dny bude probíhat převzetí dětí od 7:45. Můžete se podívat na to, kde budou děti pobývat nebo se seznámit s vedoucími. Program je připravený vždy do 15:45 až 16:00 odpoledne. V této době je možné přijet a podívat se na část programu a následně vyzvednout děti a odjet domů. Prosíme rodiče, aby děti vyzvedli nejpozději do 16:15. V případě zpoždění nebo nějakých komplikací mě prosím telefonicky kontaktujte. Pokud budete vyzvedávat nejen Vaše dítě, budeme potřebovat písemné potvrzení stvrzené podpisem zákonného zástupce.