Cestovatelský tábor

Důležité odkazy

Místo: Sraz v Olomouci

Cena: 2.100,-

V případě zrušení příměstských táborů z důvodů nařízení vlády kvůli pandemii Covid 19, Vám bude vrácena částka v plné výši.

V rámci tohoto tábora budeme s dětmi objevovat krásy přírody, památek a kulturních akcí v našem okolí. Děti budou mít sraz vždy v Olomouci na nádraží a každý den se podívají na jiné místo. Celý program se bude odvíjet podle počasí. Děti navštíví Zoo Olomouc, hrad Šternberk, kde bude připravený pestrý program – lukostřelba, jízda na koni a další. Na jeden den je naplánovaná návštěva Sluňákova, kde na nás bude čekat speciální ekologický program. V případě špatného počasí se s dětmi podíváme do muzea, skanzenu, Pevnosti poznání a do dalších zajímavých míst Olomoucka.

Během týdne je naplánován výlet na Velký Kosíř, kde se budou opékat buřty.

V ceně tábora jsou veškeré vstupy na atrakce.

Doporučený věk

6-12 let

Kapacita tábora

15 - 30

Datumy

1. turnus - 12. 7. – 16. 7. 2021

2. turnus - 19. 7. – 23. 7. 2021

Program

 

7:45 – 8:00 – Sraz na nádraží v Olomouci

8:15 – 11:15 – Přesun na místa dle plánu s připraveným programem

9:30 – Svačina

12:00 – 14:00 – Oběd bude vždy v nějaké restauraci nebo hospodě podle programu. Polední klid bude přizpůsoben podle aktuálního místa a počasí.

14:15 – 15:30 – Skupinové a týmové hry na hřišti/ pokračování v programu

15:45 – Návrat na nádraží a zhodnocení uplynulého dne

16:00 – 16:15 – Ukončení programu, děti čekají na příchod rodičů

Program a časy jsou pouze orientační. Uprostřed týdne je naplánován výšlap na Kosíř a opékání buřtů.

Důležité informace

Jak se k nám dopravit?


Každý den bude sraz na hlavním nádraží v Olomouci u pošty mezi 7:45 – 8:15.
Jak to bude s jídlem a pitím?


Vždy ráno na srazu děti dostanou balíček s připravenou dopolední i dopolední svačinou. Na dopolední svačinu budou mít děti připravené ovoce a na odpolední svačinu bude vždy pečivo s pomazánkou, marmeládou nebo se šunkou a sýrem, popřípadě loupák nebo ovoce. Na oběd se bude chodit do restaurací nebo hospod, vždy podle toho, kde se bude konat daný program.

Prosíme rodiče, aby dali dětem vlastní láhev na pití s minimálním obsahem 1 litr. Vždy po cestě bude zastávka na doplnění vody a v případě potřeby vedoucí budou mít u sebe sirup.
Co si s sebou vzít?


Vždy oblečení podle aktuálního počasí (tepláky (rifle), kraťasy, tričko, mikinu a v případě špatného počasí šusťákovou bundu). Botasky na pochod, běhání a do přírody. Pokrývku hlavy (kšiltovku nebo klobouček), sluneční brýle. Vlastní láhev na pití!

Dle uvážení rodičů drobné kapesné.
Co zahrnuje základní cena?


Základní cena zahrnuje pronájem hřiště a pomůcek, stravu s pitným režimem), triko s potiskem jména či přezdívky. Drobné odměny a sladkosti.
Kdo bude dohlížet na zdraví dětí?


Děti budou pod neustálým dohledem zkušených vedoucích, kteří mají praxi z dětských táborů. Vedoucí jsou proškoleni v oblasti zdravovědy a první pomoci.
Co raději nechat doma?


Nedoporučujeme dávat dětem drahou elektroniku, šperky či jiné vzácné věci. Může dojít k jejich ztrátě. Za případnou ztrátu či poškození nebereme odpovědnost.
Jak to bude s příjezdem a převzetím dětí?


Sraz a předání dětí vedoucím bude vždy probíhat u hlavního nádraží mezi 7:45 až 8:15. První den proběhne předání a kontrola všech potřebných dokumentů, které Vám před začátkem tábora zašleme emailem. Odpoledne si budete moci děti vyzvednout vždy mezi 15:30 – 16:15. Vždy bude záležet podle aktuálního programu.